اوپن‌استک چیست؟

اوپن‌استک (OpenStack) مجموعه‌ای از نرم افزار‌ها برای ایجاد و مدیریت پلتفرم‌های پردازش ابری Public و Private است. اوپن‌استک توسط برخی از بزرگترین کمپانی‌های تولید نرم افزار و هاستینگ و همچنین هزاران نفر از اعضای جامعه فردی پشتیبانی می‌شود. بسیاری بر این عقیده هستند که آینده پردازش ابری در دنیاست. OpenStack توسط بنیاد OpenStack مدیریت می‌شود که یک سازمان غیر انتفاعی جهت نظارت توسعه و جامعه سازی در رابطه با این پروژه می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ثبت دامنه در هیگزیوم

اوپن‌استک چه توانایی‌هایی دارد؟

اوپن‌استک به کاربرانش اجازه می دهد که ماشین های مجازی و دیگر موارد را گسترش دهند تا امور مختلف را در محیط ابری به بهترین نحو مدیریت کنند و پیمایش افقی را آسان می کند، به این معنی که وظایفی که بایستی انجام شوند به جای این که بصورت همزمان در یک سیستم مشخص انجام شوند می توانند به راحتی روی چندین کاربر عضو OpenStack انجام شوند تا از قدرت پردازش خیلی بالاتری استفاده کنند.

برای مثال یک اپلیکیشن موبایل را فرض کنید که جهت سرویس دهی نیاز دارد با یک سرور ارتباط برقرار کند. این اپلیکیشن می تواند ارتباط خود را به جای این که با یک سرور برقرار کند با چندین کاربر اوپن‌استک برقرار کند تا عملیاتی که قصد انجام آن را دارد روی چندین کاربر با قدرت های متفاوت انجام دهد. با این کار می تواند از نیروی پردازشی بالاتری استفاده کند. در واقع OpenStack پروژه ای است که تلاش می کند تمام کاربر هایی که در یک مجموعه دارد را به عنوان یک سرور قدرتمند در کنار هم قرار دهد. مدیریت استفاده از این منابع کاریست که OpenStack انجام می دهد.

ثبت سفارش

اوپن‌استک چیست؟

اوپن‌استک (OpenStack) مجموعه‌ای از نرم افزار‌ها برای ایجاد و مدیریت پلتفرم‌های پردازش ابری Public و Private است. اوپن‌استک توسط برخی از بزرگترین کمپانی‌های تولید نرم افزار و هاستینگ و همچنین هزاران نفر از اعضای جامعه فردی پشتیبانی می‌شود. بسیاری بر این عقیده هستند که اوپن‌استک آینده پردازش ابری در دنیاست. OpenStack توسط بنیاد OpenStack مدیریت می‌شود که یک سازمان غیر انتفاعی جهت نظارت توسعه و جامعه سازی در رابطه با این پروژه می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ثبت دامنه در هیگزیوم