همگام‌سازی سایت وردپرس در پلسک

نحوه‌ی همگام‌سازی سایت وردپرس در پلسک

همگام‌سازی سایت وردپرس

همگام‌سازی سایت وردپرس یکی دیگر از ویژگی‌هاست که می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند. ممکن است برای همگام‌سازی محتوای سایت وردپرسی خود، که شامل دیتابیس و فایل‌ها می‌شود، در شرایط زیر نیاز پیدا کنید:

سایت استیجینگ: زمانیکه در حال ساخت وب‌سایت وردپرسی هستید و سایت در دسترس دیگران وجود ندارد، می‌گویند سایت استیجینگ. استیجینگ اولین مرحله از ساخت سایت می‌باشد که در حال شخصی سازی و اعمال تغییراتی روی سایت هستید که بعد از آن، سایت را دردسترس همگان قرار دهید.

 • روی یک زیردامنه یا دامنه‌ی متفاوت، یک سایت سایت استیجینگ دارید و می‌خواهید تغییراتی که رو آن اعمال کرده‌اید را، به سایت اصلی منتقل کنید که بازدیدکنندگان بتوانند مشاهده کنند.
 • قصد دارید داده‌های خود را از روی سایت اصلی به سایت استیجینگ کپی کنید، تا بررسی کنید که تغییرات جدید چه تاثیری روی سایت خواهند گذاشت. چنانچه مشکلی وجود نداشت، می‌توانید تمام تغییرات را با سایت اصلی همگام‌سازی کنید.
 • دیتابیس را در سایت کمکی خود، تغییر داده‌اید و قبل از اعمال آن به سایت اصلی، قصد دارید به صورت زنده همه چیز را بررسی نمایید.
 • سایت استیجینگ را به‌روزرسانی و تمامی مشکلات را برطرف کرده‌اید و حالا قصد دارید که تغییرات اخیر را به سایت اصلی منتقل کنید.

شما می‌توانید دیتابیس و یا فایل‌های وردپرس را در صورت نیاز همگام‌سازی کنید. برای این عمل، باید توجه کنید که: اگر داده‌ای را می‌خواهید کپی کنید، باید محل کپی آن از مبدا به مقصد یکی باشد (برای مثال، در آدرس و فولدرهای یکسان).

 • وب‌سایت مقصد که در حال همگام‌سازی است، به حالت نگهداری و تعمیر (maintenance mode) وارد می‌شود و به طور موقت از دسترس خارج می‌شود.
 • چنانچه نسخه‌ی سایت مقصد، نسبت به سایت منبع قدیمی‌تر می‌باشد، ابتدا منابع را به روزرسانی کنید و سپس همگام‌سازی را شروع کنید.
 • اگر نسخه‌ی سایت مقصد جدیدتر از سایت منبع می‌باشد، بنابراین عملیات همگام‌سازی ناموفق خواهد بود. برای همگام‌سازی در چنین شرایطی، باید نسخه‌ی سایت منبع را به نسخه‌ی سایت مقصد یا بالاتر، به روزرسانی کنید.
 • اگر پیشوند دیتابیس در سایت منبع و مقصد متفاوت باشد، بنابراین پیشوند دیتابیس سایت مقصد با سایت منبع یکسان خواهد شد.
 • همگام‌سازی بین یک سایت وردپرس معمولی و چندتایی مجاز نیست. در این مورد، پیشنهاد می‌شود که ابتدا از قابلیت کلون استفاده کنید.

مهم: در همگام‌سازی، دیتابیس و فایل‌ها از سایت منبع، روی سایت مقصد کپی می‌شوند. چنانچه در سایت مقصد تغییراتی را قبل از همگام‌سازی اعمال کرده‌اید، از بین می‌روند. پس به یاد داشته باشید که تغییرات اخیر، بدون هیچ اخطاری از بین می روند.

چنانچه قصد دارید از طریق پلسک سایت خود را همگام‌سازی کنید، با این آموزشی از هیگزیوم همراه باشید:

مرحله ۱

وارد قسمت Websites & Domains شوید و از منوی سمت راست، روی WordPress کلیک کنید. (و یا از منوی سمت چپ، روی WordPress کلیک کنید.)

قسمت Websites & Domains

مرحله ۲

از سایت‌های لیست شده در این قسمت، سایتی را که قصد دارید با نسخه‌ی دیگری همگام‌سازی کنید، انتخاب کرده و روی Sync کلیک کنید.

قسمت وردپرس - سینک کردن سایت

مرحله ۳

در زیر Target WordPress Instance، دامنه یا زیردامنه‌ای که قصد دارید سایت منبع را روی سایت مقصد همگام‌سازی کنید، انتخاب کنید.

در قسمت Data to sync، یکی از گزینه‌های مربوطه را انتخاب کنید:

 • فقط فایل‌ها
 • فقط دیتابیس (پایگاه داده)
 • فایل‌ها و دیتابیس

چنانچه یکی از دو گزینه‌ی آخر را انتخاب کردید که دیتابیس جزو آن بود، از قسمت Database Tables باید انتخاب کنید که آیا قصد دارید تمام Tableها را انتخاب کنید یا به‌صورت دستی انتخاب کنید.

بعد از انتخاب خود، روی OK کلیک کنید تا همگام‌سازی آغاز شود.

چطور سایت وردپرس خود را در پلسک همگام‌سازی کنم - همگام سازی سایت

مرحله ۴

پس از اینکه روی OK کلیک کردید، پنجره‌ی زیر برای شما باز می‌شود و از اعلام می‌کند که:
داده‌های انتخاب شده رو از سایت ۱ به سایت ۲ کپی می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از همگام‌سازی، یک نقطه‌ی بازگشت بسازید. با استفاده از این گزینه، در صورتیکه مشکلی پیش آمد، می‌توانید وضعیت را به قبل از زمان همگام‌سازی برگردانید.
نکته: با نقطه بازگشت، به عنوان یک بکاپ از سایت برخورد نکنید. چرا که تنها داده‌های مشخصی از وردپرس در نقطه بازگشت ذخیره می شود.

پس تیک گزینه‌ی Create a restore point را انتخاب کرده و روی Start کلیک کنید.

مرحله نهایی همگام‌سازی سایت وردپرس

همگام‌سازی در این مرحله آغاز می‌شود. کمی صبر کنید تا همگام‌سازی به اتمام برسد.

همگام‌سازی سایت وردپرس در پلسک
آغاز همگام‌سازی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *